Ugdymas
Mokinių elgesio taisyklės

2009 - 2010

2009/2010 METŲ GILUMINIO ĮSIVERTINIMO IŠVADOS

Išvados: buvo analizuojama tema „Mokinių mokymosi kokybė“.

Stipriosios pusės:

• Daugumos mokyklos mokytojų pamokos struktūra siejama su pamokos uždaviniu. Mokomoji medžiaga dėstoma nuosekliai, įtvirtinamos ir gilinamos mokinių žinios, remiamasi įgyta patirtimi, akivaizdi dalykų integracija.
  • Daugiau nei 60% mokinių yra motyvuoti, geba dirbti savarankiškai, jie pasitiki savo jėgomis, analizuoja savo mokymosi klaidas, atsiradus sunkumams pagalbos kreipiasi į mokytojus.
  • Mokytojai stengiasi sukurti tinkamą mikroklimatą ir efektyviai dirbti su įvairių gabumų mokiniais.
  • Apie 95% mokinių yra supažindinti su dalykų mokymosi pasiekimų vertinimo reikalavimais ir kriterijais, 85% mokinių ir jų tėvų vertinimo kriterijai yra aiškūs.
  • Apie 85% mokinių nuolat įvairiais būdais skatinami.
  • Sėkmingas mokinių bei mokytojų bendradarbiavimas, aukštai vertinama mokytojų profesinė kvalifikacija;

Tobulintinos pusės:

• Daliai mokyklos mokytojų kyla problemų organizuojant atskiras pamokų dalis (vertinimas, darbo pamokoje individualizavimas bei diferencijavimas).
  • Mokytojų individualiose vertinimo sistemose reikėtų detaliau išaiškinti, kaip bus vertinama per integruotas pamokas, diferencijuotų užduočių metu.

Rekomendacijos:

• Daugiau dėmesio skirti ugdymo diferencijavimui, gerinant pamokos organizavimo kokybę.
  • Skatinti mokinių motyvaciją, taikant įvairesnius mokymo metodus, projektinę veiklą.
  • Siekti, kad grįžtamoji informacija padėtų mokiniams suprasti, kaip šįkart pavyko ir kaip kitą kartą patobulinti savo darbą.