Paieška svetainėje
2022-07-04, Pirmadienis
Nauja tinklapio versija
Naujienos
Informacija eksternams
Kviečiame mokytis
Mokinių priėmimas
2 procentų parama
Moodle
Apie gimnaziją
Struktūra ir kontaktai
Viešųjų paslaugų vartotojų pasitenkinimo indekso nustatymas
Egzaminai
Vidurinio ugdymo aprašas
Veikla
Paslaugos
Projektai
Renginiai
2014 - 2015 m.m.
2013 - 2014 m.m.
2012 - 2013 m.m.
2011 - 2012 m.m.
2010 - 2011 m.m.
Rugsėjo 1-oji
Paskutinis skambutis
Respublikinis meninio skaitymo konkursas
Bendruomenės diena
Chorų karai
Talentų šou
Mokytojų diena
Konstitucijos ir Civilinės teisės diena
Būkime tolerantiški: pasaulis priklauso ne tik man
Akcija „Mokykla- idėjų parkas“
2009 - 2010 m.m.
Teisės aktai
Gimnazijos bendruomenės tradicijos
Klausimai
Nuorodos
Informacija tėvams
Mokinių pasiekimai
Kuriame Lietuvos ateitį
LR prezidento Antano Smetonos biografija
LR Prezidento Antano Smetonos minėjimo renginių planas

Konstitucijos ir Civilinės teisės diena

Renginys Kauno miesto gimnazijų moksleiviams „Ką aš žinau apie teismus ir teisėjus“, skirtas paminėti Konstitucijos ir Civilinės teisės dienai

Konstitucijos ir Civilinės teisės dienai paminėti 2010 m. spalio 22 d. Kauno apygardos teisme vyko Nacionalinės teismų administracijos inicijuotas renginys, skirtas moksleiviams „Ką aš žinau apie teismus ir teisėjus“.

Kauno Antano Smetonos gimnazijos IV – ų klasių mokiniai Akvilė Mažutaitytė, Karolina Paškevičiūtė, Karolis Linauskas, Paulius Birsėnas ir Mindaugas Rastenis kartu su istorijos ir teisės pagrindų mokytoja Kristina Statkute dalyvavo šiame renginyje. Gimnazistai kartu su moksleiviais iš Kauno „Aušros“, „Saulės“, J. Jablonskio, „Rasos“, S. Dariaus ir D. Girėno, „Santaros“ gimnazijų susirinko teismo Konferencijų salėje, kur juos pasveikino Kauno apygardos teismo pirmininkas Albertas Milinis, teismo pirmininko patarėjas Marius Jonaitis ir teismo kancleris Vilius Masiulis. Teismo pirmininkas papasakojo moksleiviams apie Lietuvos teismų sistemą, savivaldą, teismus bei jų atliekamas funkcijas, trumpai pažvelgė į teismo, kaip institucijos, atsiradimo istoriją, pademonstravo teisėjo mantiją. Moksleiviai įsiamžino su teismo pirmininku Albertu Miliniu nuotraukoje. (nuotraukos nr.1, 2, 3)

Renginį tęsė teismo pirmininko patarėjas Marius Jonaitis, parodydamas pirmosios 1791 m. Lenkijos – Lietuvos Konstitucijos faksimilinį leidimą bei plačiau papasakodamas moksleiviams apie teisinės valstybės pamatą – Konstituciją. (nuotraukos nr. 4, 5, 6)

Moksleiviams buvo surengta ekskursija po Kauno apygardos teismo pastatą, posėdžių sales, konvojaus patalpas, įslaptintų liudytojų apklausos patalpą. (nuotraukos nr. 7, 8)

Renginio pabaigoje buvo surengtas žinių apie Konstituciją konkursas, kurio pabaigoje dviems jo nugalėtojams buvo įteikta Lietuvos Respublikos Konstitucija ir teismo pirmininko palinkėjimai bei Nacionalinės teismų administracijos diplomai. Džiugu, kad viena iš dviejų šio konkurso nugalėtojų – mūsų gimnazijos IV A klasės mokinė Akvilė Mažutaitytė.