2022-01-28, Penktadienis
Jaunųjų fizikų diena
Bendruomenės diena
„Erdviniai kūnai realiame gyvenime“
Lietuvos Nepriklausomybes atkurimo dienos progai pamineti
Skaitovų konkursas
Naujametinis karnavalas
Apsilankymas senelių namuose
Sveikatiada
Akcija „Mylėkim vaiką širdimi“
Dovanoju gerą nuotaiką
A. Smetonos muziejus
Mes prieš AIDS
Mokytojų diena
Tolerancijos diena

A. Smetonos muziejus

Pilietinio ir tautinio ugdymo projekto renginys „Pilietiškumas ir patriotizmas“, skirtas 135-osioms Antano Smetonos gimimo metinėms paminėti ir A. Smetonos muziejui atidaryti

2009 metų lapkričio 4 d. Kauno Antano Smetonos vidurinės mokyklos bendruomenė susirinko į Pilietinio ir tautinio projekto renginį „Pilietiškumas ir patriotizmas“, skirtą 135 – osioms prezidento Antano Smetonos gimimo metinėms paminėti ir A. Smetonos muziejui atidaryti.

Jau treti metai Kauno Antano Smetonos vidurinė mokykla dalyvauja Pilietinio ir tautinio ugdymo programos projekte, o šiemet mokykla vykdo projektą „Lietuvos PILIETIS 2009“, kuris suteikia unikalią galimybę skatinti visuomeninį ir politinį mokyklos bendruomenės aktyvumą per įvairias veiklas. Projekto metu mokiniai yra įtraukiami į įvairias veiklas: pilietinio ugdymo ir istorijos projektus, įvairius kūrybinius konkursus, popamokines veiklas.

Renginio organizatoriai susirinkusiuosius džiugino skambiomis mokyklos choro dainomis, mokinių pasisakymais apie pilietiškumą ir patriotizmą. Taip pat buvo pasidžiaugta ugdytinių pasiekimais projektinėje veikloje: pristatyti geriausi projekto darbai, padėkos raštais pagerbti aktyviausiai projekte dalyvaujantys mokiniai ir mokytojai.

Projekto koordinatorė istorijos mokytoja metodininkė Kristina Statkutė, pristatydama vykdomas veiklas, pabrėžė, kad nors kai kurie konkursai ir mokinių projektai dar nėra baigti (pvz.: aštuntųjų klasių mokinių projektui „Piliečio knyga“ dar renkamos moksleivių mintys tema „Koks turi būti tikras pilietis? Ar aš esu geras pilietis“), tačiau mokykla jau turi kuo pasigirti, pasidžiaugti: mokiniai aktyviai dalyvavo lankstinuko kūrimo konkurse „Aš – Lietuvos pilietis. Aš – patriotas”, plakato kūrimo konkurse „Lietuvos Pilietis 2009”, istorinio projekto „Lietuvos sienų kaita nuo seniausių laikų iki dabar” pateikčių kūrime.

L.e. direktorės pareigas Violeta Balčiūnienė savo kalboje pasidžiaugė, kad mokykla pilietiškumą ir patriotizmą gali skatinti ir mokinius aktyvinti per įvairias veiklas, kurios tapo aktualios mokyklai suteikus Antano Smetonos vardą. Šis bendruomenės susitikimas – tai unikali proga ne tik pasidžiaugti Pilietinio ir tautinio ugdymo projekto įgyvendinimu, bet ir paminėti Antano Smetonos 135 – ąsias gimimo metines, atidarant mokykloje Antano Smetonos muziejų.

Renginyje dalyvavo būrys garbingų svečių: LR seimo nario Arimanto Dumčiaus padėjėjas-sekretorius Vytautas Povilonis, Kauno miesto tarybos narys Gediminas Budnikas, Kauno miesto tarybos narys Raimundas Kaminskas, Kauno miesto savivaldybės Švietimo ir ugdymo skyriaus vedėjas dr. Antanas Bagdonas, prezidento Antano Smetonos brolio anūkė Sigita Smetonaitė-Petrauskienė, JSLC direktorius Algimantas Malkevičius, Kauno miesto Jaunųjų turistų centro atstovės, Kauno apskrities Viešosios bibliotekos retų ir senų spaudinių skyriaus atstovė.

Prieš oficialų Antano Smetonos muziejaus atidarymą mokiniai susirinkusiems svečiams pristatė savo kūrybinius darbus: projektinių darbų pateiktis „Nepriklausomybės kovos”, „Antanas Smetona – pirmasis Lietuvos Respublikos prezidentas”, skaitė ištraukas iš savo rašinių „Aš Antano Smetonos vidurinės mokyklos moksleivis” ir „Istorinė asmenybė, kuri įkvepia mane būti tikru piliečiu”. Vienuoliktųjų klasių mokiniai pristatė projektą „Renkame medžiagą mokyklos Antano Smetonos muziejui“, kurio metu surinko ir susistemino medžiagą apie A. Smetoną ir jo laikų Lietuvą.

Renginio pabaigoje buvo iškilmingai atidarytas mokyklos Antano Smetonos muziejus. Svečius pasitiko mokyklos mokiniai, mokytojai. Atvykusieji buvo sužavėti surinkta mokyklos bendruomenės medžiaga apie A. Smetoną, fotografijų stendais, atskleidžiančiais tuometinį Lietuvos gyvenimą, tarpukario spauda, dovanotomis knygomis. Muziejaus vedėja mokytoja Kristina Statkutė pabrėžė, kad muziejuje planuojama organizuoti pamokas – susitikimus, teminius užsiėmimus, naudojant šiuolaikines modernias informacines technologijas.

Kopija_i___Naujas_aplankas_1.jpg

Kopija_i___Naujas_aplankas_2.jpg