Rugsėjo 1-oji
Mokytojų diena
Konstitucijos ir Civilinės teisės diena
Būkime tolerantiški: pasaulis priklauso ne tik man
Akcija „Mokykla- idėjų parkas“

Būkime tolerantiški: pasaulis priklauso ne tik man

Visi mes esame skirtingi. Vieni savyje nešiojamės nerimą, vienatvę, kiti - šilumą ir juoką...Dėl skirtingų charakterių, elgesio bruožų, savaip suvokiame pasaulį. Tolerancijos diena Antano Smetonos gimnazijoje kviečia nenusisukti nuo to, kuriam žemėje gyventi sunkiau. Pasaulis nepasikeis, jei patys nebandysime jo keisti…. Nesistenkime skaičiuoti kitų ydų, juoktis iš likimo posūkių. Toleruokime. Nenusigręžkime. Padėkime. Nebūkime abejingi...

Projektas „Būkime tolerantiški: pasaulis priklauso ne tik man“ Antano Smetonos gimnazijoje vyko nuo 2010 11 02 iki 2010 11 16. Projekte dalyvavo 7-11 klasių mokiniai. Dailės pamokų metu mokiniai kūrė raides, jas apipavidalino įvairiomis spalvomis, naudojo įvairias šrifto rūšis. Gimnazijos psichologė ir specialioji pedagogėper pamokas pasakojo mokiniams apie toleranciją, jos rūšis, savybes, kaip svarbu būti tolerantiškam ir t.t. Mokiniams buvo skaitomos įvairių filosofų, žymių žmonių mintys, sentencijos apie toleranciją, gerą elgesį, pagarbą ir pan. Labiausiai patikusias mintis mokiniai užrašė savo pagamintose raidėse. Kiekviena projekte dalyvavusi klasė pasirašė Tolerantiškos klasės paktą, kuriame nurodoma, kaip turi elgtis tolerantiškos klasės mokiniai.

Antrosios savaitės pabaigoje, po dailės pamokų, mokiniai „augino“ Tolerancijos medį. Kiekvienas savo pagamintą raidę prisegė prie tolerancijos medžio šakų, kurių visuma ir sudarė visą Tolerancijos medį. Į projektą buvo įtraukti ir specialiųjų poreikių mokiniai. Bendras kūrybinis darbas privertė visus susimąstyti, susitelkti bendram darbui ir išauginti gražų Antano Smetonos gimnazijos mokinių Tolerancijos medį.

Projektą parengė: Dailės mokytoja metodininkė Rima Keturkienė

Vyr. specialioji pedagogė Ramunė Jokubauskienė